Главная    Новости    Факультеты    Научная деятельность    Студенту    Абитуриенту    Вопросы и ответы    как нас найти    
  

Общие сведения
история, руководство, факультеты, институты и общественные организации ХГЭУ.

Информация для студентов
дополнительное образование, дистанционное обучение, межуниверситетские программы, консультации.

Информация для поступающих
факультеты, правила приема, формы обучения, программы, подготовка к поступлению, тестирование.

Образовательные программы ХГЭУ
информация об образовательных программах универаситета .
 
Программы повышения квалификации
информация о программах повышения квалификации ХГЭУ.

Новые образовательные программы
Информация о новых образовательных программах.
 
Наша библиотека
библиотека ХГЭУ, правила пользования библиотекой, библиотеки подразделений, электронные библиотеки.

Відкриття Регіонального курсу ромських студій
 

     

РЕЛІЗ

ХРИСТИЯНСЬКИЙ  ГУМАНІТАРНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ВІДКРИТИЙ УНІВЕРСИТЕТ СПІЛЬНО З ГО «ПРАВОЗАХИСНИЙ РОМСЬКИЙ ЦЕНТР» ЗА ПІДТРИМКИ МФ «ВІДРОДЖЕННЯ» АНОНСУЄ ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ:

«ІСТОРІЯ РОМІВ ОДЕЩИНИ»
В РАМКАХ ПРОЕКТУ « РОМСЬКІ СТУДІЇ В ОДЕСІ»,

 

яка відбудеться 23. 01. 2018 р. в 11.00 г.
в бібліотеці ім. М. Грушевського за адресою: м. Одеса, вул. Троїцька, 49/51.

 

Інтеграція ромів заявлена одним із пріоритетів політики нашої держави. Офіційним документом в Україні стосовно поліпшення життя ромів є Ромська Стратегія, яка була офіційно оприлюднена згідно Указу Президента України від 8 квітня 2013 року № 201/2013 «Про Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року».
В українському суспільстві поширена думка, що роми не хочуть вчитися, а це не сприяє налагодженню взаєморозуміння. У студентської молоді: майбутніх педагогів, соціальних працівників, медиків, юристів – відсутня спеціальна теоретична і практична підготовка для роботи у ромських громадах Одещини. Тому, наразі, є дуже актуальним питання підготовки суспільства , особливо студентської молоді у сфері подолання негативних стереотипів щодо ромського народу, маючи на меті взаєморозуміння та повагу між народами, які проживають в Україні.
Також, на сьогодні в українському культурному і освітньому просторі майже не представлена історична інформація, література, відеофільми про культуру та історію ромів в Україні, залишаються не введеними до наукового обігу документи з цієї тематики, які розпорошено зберігаються в державних архівах, національних бібліотеках та інших закладах, тому існує обмеження в доступі до такої інформації.

Мета виставки
Формування елементів громадянського суспільства в Україні шляхом подолання негативних антиромських стереотипів та упереджень, підвищення рівня знань громадян про етногенез, історію, культурну спадщину та громадське життя ромів.
Презентація розробленого навчального курсу сприятиме зменшенню у суспільстві рівня антиромських стереотипів та упереджень щодо ромів, курс сприятиме підвищенню освітнього рівня ромської молоді та посиленню її ідентичності.

Учасники:
Савельєв Валерій – ректор Християнського гуманітарно-економічного відкритого університету.
Кондур Володимир – директор ГО «Правозахисний ромський центр».
Жмурко Ольга – координатор ромської програми МФ «Відродження».
Різникова Ярослава – начальник відділу культури, національностей та релігій Одеської облдержадміністрації.
Дудучава Жужуна – голова Одеського обласного товариства ромської культури «Романі Збора».
Прігарін Олександр – доктор історичних наук, доцент історичного факультету Одеського національного університету ім. І. Мечнікова.
Стоянова Галина – кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Одеського національного університету ім. І. Мечнікова.
Зіневич Наталія – кандидат історичних наук, науковець-ромолог.